• Cts. Tem 20th, 2024

Sözcü gazetesinden İmamoğlu açıklaması: Kendisine sorun

ByTv Beşiktaş

Kas 5, 2022

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile aralarında yaklaşık iki aydır problem olduğunu söyleyen Sözcü Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, “Bize ne yaptığını kendisine sorun. Duysanız bize hak verirsiniz” dedi

Sözcü Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Metin Yılmaz, gazetenin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na haberlerinde yer vermediği iddiası üzerine açıklamalarda bulundu. “Ekrem İmamoğlu ile yaklaşık iki aydır bir problemimiz var” diyen Yılmaz, “Bize ne yaptığını kendisine sorun. Ne yaptığını duysanız gazeteciler olarak sizin de çok ağırınıza gider, bize hak verirsiniz” diye konuştu.

Medyascope’tan Ali Deniz Çakır’ın haberine göre yaşananları, kötü sonuçlara yol açabileceği için henüz kamuoyuyla paylaşmadıklarını söyleyen Yılmaz, “Gazetenin üzerinden, gerçek bir haberin üzerinden yapılan bir hareket söz konusu. Bir haberciden intikam almak için gazeteye yapılan bir hareket var. Çok yanlış şeyler” dedi.

İmamoğlu’na ambargo uyguladıkları iddiasını ise kabul etmeyen Metin Yılmaz, şöyle devam etti:

“Ekrem İmamoğlu’nu karşılıksız olarak en çok destekleyenlerden biri biziz. Bizim belediyeyle ne reklam işimiz, ne ihale işimiz olur. Biz haberciyiz. Özel olarak Ekrem İmamoğlu ile alakalı haber yapmıyoruz ama bir belediye açılışı olduğu zaman toplu halde veriyoruz. Geçen gün Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir açılışı vardı, Ekrem İmamoğlu’nun da bu açılışa katıldığını söyledik.”

GERGİNLİĞE NEDEN OLAN İKİ HABER
Habere göre İmamoğlu ve Sözcü arasında gerginliğe yol açan haberlerden birisi, İsmail Şahin’in 11 Haziran’da yayımlanan “İBB’nin Levent’teki arsa satışında sürpriz isimler” başlıklı haberi. Habere göre İBB, 2021 yılında Levent’te dev araziyi satışa çıkardı ve bu arsaları alan şirketin yönetiminde, AK Parti döneminde İBB’den çok sayıda ihale alan firmaların yöneticileri yer aldı.

Yine İsmail Şahin imzasıyla 28 Temmuz’da yayımlanan “İmar planı iptal edilen Etiler Polis Yüksekokulu arazisinde inşaat devam ediyor!” başlıklı haber, gerginliğin yükselmesine sebep olan ikinci haber. Habere göre daha önce imar planları iptal edilen Etiler Polis Meslek Yüksekokulu arazisinde yükselecek projenin sahada inşaat çalışmaları devam ediyordu. Beşiktaş Belediyesi ise bu konuyla ilgili adım atmamıştı