WHATSAPP’TAN 2 YENİ ÖZELLİK!

İki yeni özellik! WhatsApp kullanıcılarının karşısına iki yeni özellikle çıkıyor. Hem Android hem de iOS için geçerli olacak olan yenilikler WhatsApp kullanıcılarını şimdiden heyecanlandırmayı başardı.
WhatsApp 2.19.60.26 ile birlikte gelecek olan iki özellik kullanıcıları yakından ilgilendiriyor. WhatsApp yetkilileri hem toplu fotoğraflar hem de profil fotoğraflarıyla ilgili olan iki özellik için açıklama yaptı.

WhatsApp, TestFlight programı aracılığıyla iOS uygulaması için yeni bir güncelleme yayınladı ve uygulama sürümünü 2.19.60.26’ya yükseltti. Güncelleme, uygulamaya iki yeni özellik getirirken bazı kullanıcıların sıklıkla kullandığı bir özelliği de kaldırıyor.

ARTIK KAYDEDİLEMEYECEK

WhatsApp iPhone uygulamasına iki yeni özellik geldi! WhatsApp 2.19.60.26 ile birlikte WhatApp kullanıcıları, diğer kullanıcılarının profil fotoğraflarını cihazlarına kaydedemeyecekler.

Kişisel verilerin gizliliği gereği kaldırılan bu özellik, WhatsApp kullanıcılarının fotoğraflarını istemedikleri kişilerle paylaşmasını da bir noktada engellemiş oluyor.

TOPLAM BOYUT GÖRÜLEBİLECEK

Bir diğer değişiklik ise toplu fotoğraf gönderimlerinde gerçekleşti. Artık herhangi bir kullanıcıdan toplu fotoğraf aldığınızda albümün içinde kaç adet fotoğraf yer aldığını ve albümün toplam dosya boyutunu görebileceksiniz.

Bu özellik, mobil veri kullanarak fotoğraf paylaşan kullanıcılar için faydalı olacaktır.

WhatsApp beta sürümünde gerçekleşen son değişiklik ise ses dosyası formatı oldu.

WhatsApp, sesli mesaj formatı olarak Opus’u kullanıyor fakat bu format çoğu uygulama tarafından desteklenmiyor.

WhatsApp, Opus dosyalarını M4A (AAC codec) formatında dışarı çıkararak sorunu çözmüş durumda.