Gündem, Manşet

”ÜNİVERSİTE BULUŞLARI SANAYİCİLERLE TANIŞIYOR” PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü, İkitelli OSB Başkanlığı, Adım Patent işbirliği ile İkitelli OSB binasında yoğun katılımla gerçekleşen etkinliğe; akademisyenler, girişimciler, yatırımcılar, sanayiciler ve öğrenciler katıldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal Moderatörlüğünde gerçekleşen ve tüm katılımcıların son derece verimli olarak değerlendirdiği etkinlikte; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Ümit Ünal, İkitelli OSB Başkanı Mahmut Aydın, Adım Patent Genel Müdürü Özgür Tütün, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Proje ve Teknoloji Ofisi Müdürü Prof.Dr Ali Aydın, İstanbul Üniversitesi TTM Müdürü Alper Okyar, Yıldız Teknik Üniversitesi Prof.Dr Afife Binnaz Yoruç Hazar önemli konulara ilişkin bilgilendirici konuşmalar yaptılar.

Üniversite Buluşçularıyla, sanayici ve yatırımcıların biraraya gelme fırsatının yakalandığı ve gün boyu devam eden panel’de; Yıldız Teknik Üniversitesi TTO uzmanı Volkan Okutan, Adım Patent Proje Müdürü Seval Yılmaz, İnovasyon ve AR-GE Danışmanı Barkın Arak katılımcıların soru görüş önerilerini değerlendirdi. Şirketleşmiş Kadın Girişimci Buluşçusu Seda Çakır da bulduğu Yenilebilir Ambalaj projesinin detaylarını anlattı.

Organizasyona katkıda bulunan kişilere plaket yerine ağaç ekildiğini gösterir belgeleri takdim edilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Katılımcıların görüş, fikir öneri ve sorularının karşılıklı istişare edildiği verimli görüşmeler ile toplantı sona erdi.