fbpx

KORONAVİRÜS GÜNLERİNDE BEŞİKTAŞLI YAŞLILAR İHTİYAÇLARINI NASIL KARŞILIYOR?

Tv Beşiktaş

İçişleri Bakanlığı ‘nın 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olan vatandaşlara getirilen “Sokağa Çıkma Yasağı / Sınırlaması” genelgesi sonrası Beşiktaşlıların ihtiyaçları nasıl karşılanıyor? Nasıl ve ne gibi yardımlar yapılıyor?

Yasak ve sınırlama getirilmesinden hemen sonra Beşiktaş Kaymakamlığı ”Vefa İletişim Merkezi” kurarak, evden çıkamayan vatandaşların taleplerini değerlendirmeye ve karşılamaya başladı.

Beşiktaş Kaymakamlığı, Belediye, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, İlçe Müftülüğü ve Muhtarlar gelen taleplerin karşılanması aşamasında işbirliği yapıyor.

Beşiktaş Kaymakamlık Vefa İletişim Merkezine faaliyete geçildiği ilk iki günde toplam 130 talep ulaşarak, bunların 75’i uygun görüldü ve karşılandı. Geriye kalan talepler seyahatle ilgili olduğu için uygun görülmedi.

Peki yasağa ya da sınırlamaya maruz kalarak evinden çıkamayan 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan Beşiktaş sakinleri hizmetten nasıl faydalanıyor?
  • ALO 112, 155 ve 156 no’lu hatlar aranarak direk Vefa İletişim Merkezine talepler bildiriliyor.
  • Muhtarlar aracılığıyla da talepler iletilebiliyor.

Mahalledeki hemen hemen herkesi isim isim tanıyan, dertlerini bilen ve bu çalışmada önemli rolü olan muhtarlar vatandaşların taleplerini merkeze ileterek, sonuna kadar takip ediyor.

Ne gibi yardımlar yapılıyor?

İçişleri Bakanlığı Vefa Sosyal Destek Grubu yurdun pek çok yerinde olduğu gibi Beşiktaş’ta da genelgeye maruz kalan vatandaşların ilaç, fatura, alışveriş gibi talepleri karşılanıyor.

Beşiktaş Belediyesi de ihtiyaç sahipleri, zor durumda olanlar ile 65 yaş ve üstü Beşiktaşlıların evlerine DOST ELLER aracılığıyla yemek, erzak, maske ve hijyenik ürün yardımı yapıyor.

Halen Beşiktaş Belediyesi’nin ambulans, sağlık desteği, evde bakım hizmeti gibi pek çok hizmeti de yıllardır Beşiktaşlılara verdiği destekler arasında.

Ayrıca Beşiktaş Kaymakamlığı Sosyal Dayanışma Vakfı her dönem olduğu gibi bu dönemde de ihtiyaç sahibi ve zor durumda olan vatandaşlara imkanlar dahilinde, para dahil her türlü desteği vermeye devam ediyor.

Next Post

BEŞİKTAŞ’IN KORONAVİRÜS TESTİ NEGATİF ÇIKTI

Beşiktaş Kulübünden Sergen Yalçın, futbolcular ve teknik heyetin yapılan koronavirüs testleri negatif çıktı. Tv Beşiktaş Ailesi olarak bizler de semtimizin […]

BÜLTENE ABONE OLUN

Haber bültenimize abone olun.