Yazarlar

Fulya Kartalı Yazdı: MUSLERA GİBİ BİRİSİ BİZE LAZIM

Bir Beşiktaşlı olarak size sorsalardı: “Piyangodan büyük ikramiye çıksaydı ve Türkiye liglerinden tek bir futbolcuyu transfer etmeye hakkınız olsaydı kimi alırdınız?”


Benim aşağı son 10 yıldır tereddütsüz cevabım Fernando Muslera olurdu. Galatasaray’ın kalecisi. Biliyorsunuz Pazar günü Rizespor maçında bacağı kırıldı ve uzun bir sakatlık dönemine girdi. Belki de hiçbir zaman eski Muslara olmayacak!


Bizim bir numaralı rakip olarak gördüğümüz Galatasaray son yollarda gazoz kapağı toplar gibi kupa topladıysa bunun en önemli nedeni kalecisidir, Muslera’dır. İstatistikler bunu gösterir: Hiç kuşkusuz en fazla mutlak golü önleyerek takımına puan kazandırmış futbolcudur o. Rakibi yoktur.


Kaleci konusu biz Beşiktaşlıların kalbinde yaradır. Karius’un geçen yol gösterdiği perişanlığı Muslera ile karşılaştırın, başka bir şey söylemeye gerek kalmaz.

Eğer önemli olan yakışıklIlık ise Karius’un yerine, kalecilik geçmişi olan Kıvanç Tatlıtuğ’u deneyeliim diye yazmıştım. Dinleyen olmadı. Zaten şu sıralar Beşiktaş yöneticilerinin alacaklıların şikayetlerini dinlemekten başka bir şey dinlemeye vakitleri yok.

Gördük ve yaşadık ki, Muslera düzgün bir insandır!

Çöküşe geçmiş olan Türkiye liglerine kalite getirmiş, onun vermiştir.

Üzüldüm. Geçmiş olsun!

Beşiktaş Hakkında Köşeli Yazılar
Top yuvarlak değildir, dörtköşedir!
Fulya Kartalı Tahir K. Kartal