Spor, Yazarlar

Fulya Kartalı Yazdı: KABAHAT SERGEN’DE Mİ?

Beşiktaş’ımızın başarısızlıktan başarısızlığa koştuğuna şüphe yok. Çarşı’da yüzler gülmüyor, Beşiktaş deyince taraftar ateş püskürüyor. Kimi önceki yönetimi suçluyor, kimi şimdiki yönetimi ve kimileri de Teknik Direktör Sergen’i.
Öyle anlaşılıyor ki birileri, kabahati en az olanı, yani Sergen’i günah keçisi yapıp zaman kazanmak istiyorlar.


Amiyane tabirle söyleyeyim: Yemezler!


Arka plandaki büyük sorumlu, elbette, paraları ne yaptığı hala sorulan Fikret Orman yönetimidir. Ama ön planda da şimdiki yönetim vardır.
Bu yönetimle şöyle ya da böyle teması olanlar bunların ne kadar beceriksiz, yalancı ve çıkarcı olduğunu görüyor, biliyor. Her alanda tuttukları ellerinde kalıyor… Yalanlar, boş vaatler, göz boyamalar…
Kim bilir Sergen’e neler söylemiş, onu nasıl serseme çevirmişlerdir.

YILDIZ FUTBOLCU, AMA ÖRNEK SPORCU DEĞİL

Sergen sevabıyla günahıyla bizim çocuğumuzdur. Biz onun kepçe kulaklı bir oğlan çocuğu olarak ta Kilyos’tan antrenmana geldiği günleri biliriz.

Sergen büyük bir yetenek ve yıldız bir futbolcuydu, ama hiçbir zaman örnek bir sporcu olmadı. Bir günü bir gününe uymadı. Futbolu, parası dışında, ciddiye alıp almadığı bile konuşuldu.


Antrenörlüğü de öyleydi. Bir takımı sıfırdan alıp uzun dönemli bir plan çerçevesinde tuğla tuğla inşa ederek şampiyonluğa götürmesini beklemek aşırı iyimserlik olurdu. Yani bir Gordon Milne ya da Şenol Güneş olması beklenemezdi.

ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARDI

Ancak, sezonun ikinci yarısında gelmesine rağmen dokuzunculıktan aldığı Beşiktaş’ı üçüncü yaptı. Şampiyonlar Kupas’nın kapısını açtı. Bu bir mucize idi. Sergen şapkadan tavşan çıkarmıştı!

Sonra ne oldu? Tam bir felaket! Tek bir hazırlık maçı yapmamış olan takım PAOK gibi orta kırat bir takıma yenildi.

Sonra da, bu kez kendi sahasında, Portekiz takımına boyun eğdi. Ve elendi.

Bu yenilgilerde en büyük sorumluluk doğru dürüst transfer yapmayan ve Sergen’i şaşkına çeviren yönetimde idi.

Sergen’e dokunmayın.

Kabahatli arıyorsanız önce bir aynaya bakın!

Beşiktaş Hakkında Köşeli Yazılar
Top yuvarlak değildir, dörtköşedir!
Fulya Kartalı Tahir K. Kartal

 Share