Erdoğan’ın İstanbul kararı: Miting yok!

31 Mart seçimlerinde İstanbul’un her ilçesinde miting yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 23 Haziran seçim programında miting bulunmuyor.

Erdoğan'ın İstanbul kararı: Miting yok!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bayramı İstanbul’da geçirirken bayram sonrasında mesailerini İstanbul’dan çok Ankara’da gerçekleştirmeye karar verdi.

Erdoğan’ın kurmaylarıyla birlikte seçime kadar olan programınının taslağı çıkartıldı. Oluşturulan taslak programa göre önümüzdeki hafta başında İstanbul’daki seçim toplantısı dışında İstanbul için toplantı konulmadı.

Erdoğan’ın seçime kadar İstanbul’da daha önce planladığı üzere miting yapması beklenmiyor. AK Parti kurmayları ise, Erdoğan’dan bağımsız olarak seçim çalışmalarına daha da yoğunlaştırarak devam edecek. Binali Yıldırım’ın yanı sıra bazı bakanlar ile AK Parti yönetimi sahada yoğun çalışmada olacak.

Erdoğan, yarın itibarıyla Ankara’ya gelecek ve programlarına Ankara’dan devam edecek. Erdoğan hafta başında seçim toplantısı için İstanbula gidecek ve döndükten sonra da son haftayı Ankara’da geçirecek.

Erdoğan’ın Ankara’da yoğun programları olacak. Erdoğan’ın, Ekrem İmamoğlu ile canlı yayına çıkacak olan Binali Yıldırım’la canlı yayın öncesi bir araya geleceği öğrenildi. Erdoğan ayrıca önümüzdeki hafta ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu da Külliye’de ağırlayacak.