ÇÖP KOKUSUNDAN GEÇİLMİYOR..!

Beşiktaş’da hiç değişmeyen durumlardan biri de çöp konteynerleri…

Özellikle konteynerlerin durduğu noktalarda biriken, boşaltım esnasında sokağa veya caddeye akan ya da çöp kamyonları durduğu sırada sızan çöp suyu dayanılmaz kokulara sebebiyet veriyor. Ayrıca sinek ve haşereye de ortam yaratıyor.

Cadde ve sokağın yıkanmaması beraberinde sıcak havanın da yoğun etkisiyle kötü koku kötü görüntüyle birleşerek Beşiktaş’a yakışmayan manzaralar ortaya çıkıyor.

Sinekle mücadele etmek için mazgallara yapılan kireçlenme işleminin çöp konteynerlerine de yapılması çözüm değildir. Sıkça konteynerleri iç dış yıkama yapmak, sokakların ve çöp konteynerlerinin bulunduğu alanların en az haftada bir yıkanması gerekir.

Temizlik işleri üzerindeki iş yükünün makine teçhizat yerine emek gücüyle yapıldığı eleştirilerimizi geçmiş dönemde de pekçok kez sizlerin bilgisine sunmuştuk. Temizlik işlerinin makine ve teçhizatı yetersiz.

Hal böyle iken çöplerin düzenli alındığı ancak beraberinde gelen sorunların çözülmediği ve üzerinin örtüldüğü bir ortam süreklilik arz ediyor.

Peki yılda ortalama 300 milyon TL mal ve hizmet alımı yapan Beşiktaş Belediyesi bunları görmüyor, bilmiyor mu? Yoksa partizan yükler, baskılar ve daha bir çok etken sebebiyle Beşiktaş bu kadere razı mı olmak zorunda..?

Sokak emekçilerinin bir tanesi her bir turlarında ortalama 1-2 km elle süpürmek zorundalar. Bu konuyu daha detaylı işleyeceğiz.

Özellikle konunun anlaşılması açısından Kuruçeşme parkının önündeki çöp konteynerlerini temizlik işlerinden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Ali Rıza Yılmaz dikkatine sunuyoruz.

Yorumlar kısmına bir videoyu ekliyoruz.Merak etmeyin Avrupa’dan değil… Komşumuz Şişli Belediyesinin uygulaması.

Her Şey Beşiktaş İçin..!

SERDAR ASLAN
Beşiktaş Kent Derneği Başkanı