Gündem, Manşet

Bahçelievler’de kız meselesi cinayetinde karar

Bahçelievler’de kız meselesi yüzünden kavga ettiği şahsı sokak ortasında öldüren sanık hakkındaki dava karara bağlandı. Sanığın ‘haksız tahrik’ altında cinayeti işlediğini söyleyen mahkeme 16 yıl 8 ay hapis cezası verilmesine hükmetti.
İstanbul Bahçelievler’de 21 Şubat 2018’de kız meselesi yüzünden çıkan kavga sonucu silah ile sokak ortasında Cemil Ceylan’ı (23) öldüren Bilal Daldal’ın (25) yargılandığı dava karara bağlandı.
Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu sanık Bilal Daldal ile müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu.

Son sözü sorulan tutuklu sanık Bilal Daldal “Ben çocukluktan beri aileme bakan bir insanım. Böyle üzücü bir olay yaşandığı için üzgünüm ve pişmanım” dedi.

Mahkeme sanığın son sözünün ardından kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti sanık Bilal Daldal’ın önce ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis ile cezalandırılmasına hükmetti. Sanığın suçu ‘haksız tahrik’ altında işlediğine kanaat getiren mahkeme cezanın 15 yıla düşürülmesine karar verdi. Sanık Daldal’ın ruhsatsız silah taşıma suçundan ise 1 yıl 8 ay hapis ve bin TL adli para cezasına çarptırılmasına hükmedildi.